Poeet Design

Poeedid on need, kes loovad ise oma maailma.

Poeet tuleb kreekakeelsest sõnast “poiētēs” ja see omakorda sõnast “poiein”, mis tähendab “valmistama” või “looma”.
Loomine on avastamine. Loomine on ühenduses olemine. Loomine on eneseväljenduse vabadus.
Olla poeet on ellusuhtumine ja eluviis. 

Disainistuudios Poeet hoolime loomingu mitmekülgsusest ja keskkonnast. Seetõttu on meie jaoks tähtis leida tasakaal uute ja juba olemasolevate lahenduste vahel. Armastame eksperimenteerida taaskasutatud materjalidega, pakume Kintsugist inspireeritud parandamise teenust ning toetame ringmajanduse
põhimõtteid. Väärtustame aeglast lähenemist, mille puhul on oluline protsess, käsitöö ja ainulaadsus. Usume, et kui luua esemetega emotsionaalne side, siis aitab see neil kauem kesta. 

Tere tulemast visuaalsete poeetide maailma!

Disainer Kristel Aimee Laur

Asutasin Poeet Design stuudio 2011. aastal.  Minu taust on kombinatsioon psühholoogiast ja disainist. Olen sotsiaalselt tundlik ja kirglik hing. Soovin panustada tähenduslikesse tegevustesse, mis parandavad ning hoiavad maailma ja elu. Väärtustan loomingulisust, huumorit ja mitmekülgset ilu.  Loominguline tegevus hõlmab ruumikujundust, kunsti, rõivaid, tekstiili, tootedisaini, graafilist disaini, näituste kureerimist ja kujundamist. Konsultandi ja loovjuhina aitan disainida kogemusi ning elamusi, sh teenuseid, protsesse ja lahendusi, mis vajavad loovat puudutust. Ma ei soovi end määratleda ainult ühe distsipliini või tööviisi kaudu. Mitmekülgne taust ja kogemused teevad mind teatud mõttes vabaks ning avardavad loomingulisi piire. Poeedi tegevuste abil soovin kokku tuua inimesi, loovaid hingi, kellega koos elu, loomingut ja inspiratsiooni jagada. 

Koostöö & eksperimentaal

Girl in a jacket

Poeet soovib katsetada uute suundadega ja teha koostööd erinevate partneritega. Jooksvalt lisame ülevaateid portfooliotesse ja sotsiaalmeediasse.

Kui Sulle tundub, et võiksime midagi koos teha, siis võta kindlasti ühendust e-posti aadressil kristel@poeet.ee.

Vaata lisaks portfoolioid:

Poeet_koostöö
Poeet_eksperimentaal

Koostöö & eksperimentaal

[row_inner_3] [col_inner_3 span__sm=”12″ align=”center”]
[/col_inner_3] [/row_inner_3]

Poeet soovib katsetada uute suundadega ja teha koostööd erinevate partneritega. Jooksvalt lisame ülevaateid portfooliotesse ja sotsiaalmeediasse. Kui Sulle tundub, et võiksime midagi koos teha, siis võta kindlasti ühendust e-posti aadressil kristel@poeet.ee.
Vaata lisaks portfoolioid:
Poeet koostöö
Poeet ekperimentaal

Kintsugi

Kintsugi ehk kuldparandus on Jaapanist pärit sajandeid vana keraamika parandamise kunst. Selle asemel et ühendada katkised tükid nähtamatu liimiga, kasutatakse erilist taimset lakki, kuhu on lisatud kulla või hõbeda pulbrit.

Kintsugi tehnika abil on igal parandatud esemel väga eriline ja väärtuslik välimus. See lähenemine pühitseb iga eseme unikaalset ajalugu, rõhutades mõrasid ja defektseid kohti, selle asemel et neid peita või häbeneda.

Poeet usub, et ebatäiuslikkuse aktsepteerimises ning parandamise kunstis on ilu ja väge, mis säästab nii inimesi kui ka keskkonda.

Kintsugi erimärgistusega tooted on esindatud Poeedi tootevalikus. Veel pakume Kintsugi disainiparanduse teenust. 

Samuti võtame hea meelega tagasi kõik oma tooted, mis ei leia enam kasutust, ning proovime neile anda uusi kasutusvõimalusi. 

ENSO

Poeet väärtustab Enso filosoofiat ja spirituaalset praktikat.
Enso – Jaapani kalligraafia zen-tehnika, kus ring tõmmatakse ühe pintslitõmbe abil. Iga ring on uus ja erinev. Enso on kunstniku loomise hetke ilming, kui meel on vaba ja keha saab luua. Lõpetamata ring viitab liikumisele, arengule ja Wabi-Sabist tuntud ebatäiuslikkuse ilule.

Enso ring sümboliseerib paljusid asju: tugevust, elegantsi, ilu ebatäiuslikkuses, eluringi, lahti laskmist, ühendust ja ühemeelsust. Samuti loovust ja eneseväljenduse vabadust.

Enso lähenemine aitab Poeedil end julgemini väljendada, areneda ja tasakaalus olla – selleks praktiseerime meie oma “P”d, mis kajastub ka Poeedi uues visuaalis.

Planeedi heaks

Poeet hoolib planeedist ja soovib oma jalajälge hoida keskkonnasõbralikuna. Õpime, parendame ja anname oma parima. Lisaks tavapärasele keskkonnateadlikule käitumisele, kombineerime oma toodete puhul erinevaid lähenemisi: 
– Kasutame toodete valmistamisel enda ja teiste ülejääke ning taaskasutame materjale.
– Redisainime ja parandame disaini abil nii enda kui ka kliendi tooteid, sh kintsugi parandamine.
– Väärtustame ja pakume vintage ning teise ringi tooteid.
– Võtame tagasi oma tooted, mida taaskasutame ja aitame keskkonnahoidlikult sorteerida (nt eraldame pärlkaunistused).
– Väärtustame aeglast lähenemist, mille puhul on oluline protsess, käsitöö ja ainulaadsus. 
– Rõhutame emotsionaalse jätkusuutliku disaini olulisust ja panustame selle loomisesse.
Teenuste puhul peame silmas planeedikeskse ja süsteemse disaini lähenemise põhimõtteid ning innustame koostööpartnereid leidma paremaid lahendusi.