LOOMINGULINE PUHKUS 2003 mai ja september

ÕPIKOGEMUSE DISAIN LOOVATE OSKUSTE ARENDAMISEKS

Koostööprojekt Polli Talu Loomingulise Keskuse ning psühholoogilse nõustamise ja koolitusfirma OÜ Laur & Laur vahel.

INSPIREERIV_PUHKUS

 

SISU

Tegemist on puhkusega, mis pakub nii lõõgastumist kui ka inspiratsiooni ja mis ergutab nii meeli kui keha, võimaldades inimestel arendada oma loovat poolt maalides ja saviga töötades. Seda pakub koht, programm, toitlustamine kui ka selle kõigega seotud inimesed. Programmis on loova mõtlemise treeningud, joogatunnid, Tai Chi, keraamika/skulptuur, massaaž ja mõned üllatused.

Loovus ei tähenda ainult mingit erilist kunstiannet või võimet luua midagi uut teaduses. Igapäevases elus tähendab see indiviidi võimet kohaneda mitmesuguste elutingimustega (sh ka töötingimustega). Loovus eeldab loobumist skeeme järgivast mõtlemisest. Loov ellusuhtumine on tihedalt seotud aktiivse tegevusega. Loov inimene tajub probleemide lahendamist sageli eneseteostusena. Loov lähenemine aitab suurendada oma elu valitsemise tunnet. Loova mõtlemise treeningut viivad läbi psühholoogid ja koolitajad Kristel Laur & Reet Laur.

Polli talu asub mere lähedal, looduslikult kaunis ja puhtas paigas ning kujutab endast loomingulist keskust, mille juhiks on New Yorgis tegutsev koreograaf ja Rahvusvahelise Kundalini Jooga Õpetajate Assotsatsiooni liige Marika Blossfeldt, kes viib läbi ka jooga tunnid. Kundalini jooga põhineb Yogi Bhajani õpetusel ja on dünaamiline jooga vorm, mis hõlmab füüsilisi harjutusi, hingamistehnikat, kehaasendeid, kätehoiakuid, loitsimist ja meditatsioone. Tal on puhastav ja raviv toime. Kundalini jooga aitab energiakanalid lahti hoida, tšakrad avada, näärmeid stimuleerida, närvisüsteemi tugevdada ning saavutada keha, vaimu ja hinge vahelist tasakaalu.

Tai Chi on üks idamaiseid võitluskunste, mis liikumisele keskenduva meditatsioonina kombineerib harmooniliselt yin/yangi põhimõtted võitluskunsti elementidega ja aitab mõtestada ning arendada meelerahu ja tasakaalu. Juhendab Leon M. Miller.

Igale osalejale on arvestatud vähemalt üks massaaži protseduur, võimalik on valida erinevate liikide vahel.

Maalimine ning saviga töötamine leiab aset vastava ala kunstnike käe all, kes suunavad ja juhendavad õpilasi leidma endile just seda kõige õigemat väljendusviisi läbi värvide ja vormi. Asjade väljendamine looval viisil võib tuua esile peidetud jõuvarusid ja uusi vaatenurki olukordadele.

Samas võimaldab koht lihtsalt tegeleda enda ja oma mõtetega, nautida jalutuskäike ilusas looduses, ujuda meres, pikutata, lugeda jne. Kaasa võib võtta näiteks jalgrattad.

Meie pakutav toit on samuti tervislik, et lasta kehal võimalikult palju puhata ning et saavutada kehaline ja vaimne tasakaal.

Puhkajad saavad Polli talus 3 päevaga võimaluse astuda välja rutiinist, mida igapäevane keskkond esile kutsub ja toetab. Vastav puhkus on hea pakkumine oma organisatsiooni töötajatele, võimaldades neil üksteist ja ennast ise paremini tundma õppida, endid ergutada ja inspireerida ning ennast vaimselt ja kehaliselt lõõgastada ja “laadida”.

Puhkuse eesmärk on arendada meis kõigis peituvat loomingulist poolt, suunata inimesi leidma endale tavapärasest erinevat väljendusviisi läbi pintsli ja värvide ning käte ja savi. Kõik see ergutaks inimese loovust, väljendusviisi, aitaks lõõgastuda ja puhata, kuid samas ka midagi uut proovida. Juhtidele aga annab ideaalse võimaluse näidata, et nad oma töötajatest hoolivad.

Õhtud on sisustatud inspireerivate üllatustega, meid külastavad muusikud ja lähme ise külla kunstikule tuleskulptuuri nautima.

Inspireeriv puhkus

Kommenteerimine on suletud